Орли зелени - химн на Лудогорец собствено производство

На 17 април 2022 Лудогорец спечели единадесетата си шампионска титла в родния ни футболен шампионат. Стори го изключително убедително, повеждайки с цели 14 точки 4 кръга преди края! Ще означава ли това нови успехи в европейските футболни турнири? Предстои да разберем, но засега поне можем да се надяваме, че е възможно да се случи. Именно на европейските успехи на зелените е посветена песничката по-долу...

Иван Бозуков, Антигонзо, Тъпанар Дрънкар, Хайван Торбалан и т. н.

Само за 11 години Лудогорец постигна толкова успехи в европейския футбол, колкото т. нар. колоси Левски и ЦСКА не са постигали през цялата си история, взети заедно при това! Класира се два пъти за Шампионска лига, като в единия случай продължи в елиминационната фаза на Лига Европа, където се озова още два пъти през групи на самата Лига Европа. Веднъж стигна до 1/8 финал на този турнир, елиминирайки не друг, а римския Лацио, като го направи по изключително зрелищен начин...

Песничката по-долу е посветена именно на тези, бих ги нарекъл без ни най-малко преувеличение, епохални за българския футбол успехи. Фалшива е, разбира се, та нали я пея аз - ха-ха-ха. Въпреки това, както ще се убедите сами, поне мъничко прилича на химн на тим, спечелил единадесет поредни пъти футболното първенство на държавата си.

(Важно! За прослушването на файловете ще ви е нужен Adobe Flash Player.)